Norint pasiekti maksimalų rezultatą, būtina rinktis ne vienos rūšies žuvis, o derinti keletą jų.  Rekomenduojame pasirinkti bent penkias žuvų rūšis. Jos viena kitą papildo. Būdamos kartu jos priaugs daugiau svorio ir palaikys švaresnį vandenį, apsaugos telkinį  nuo žolių. Geriausia polikultūrai rinktis iš šių 5 Lietuvoje siūlomų ir nesudėtingai auginamų žuvų: karpių, amūrų, plačiakakčių, šamų, lynų. Žuvis galima rinktis pagal tai, ar vanduo telkinyje švarus, ar nereikalingi vandens augalai, ar yra laiko rūpintis tvenkiniu ir žuvimis.

 

KARPIAI. Jei tvenkinyje drumstas vanduo ir nekantraujama žvejoti, kaip pagrindines žuvis rinktis patariama didesnius karpius. Karpiai gali sudaryti net iki 70 procentų visų tvenkinio žuvų.

 

AMŪRAI. Jei tvenkinys žolėtas, bet žolės yra nereikalingos – padės stambesni amūrai. Maži amūrai, deja, ėda tik vabaliukus ir smulkias švelnias žolytes. O dideli gali išvalyti vandens telkinį nuo beveik visų vandens augalų.

 

PLAČIAKAKČIAI. Jei norima, kad tvenkinyje būtų skaidrus vanduo – reikėtų rinktis plačiakakčius, kurie tvenkinį išvalys nuo planktoninių melsvadumblių, sukeliančių labai nepageidautiną vandens žydėjimą. Dviejų 1 kg plačiakakčių užtenka 1 arui tvenkinio, kad praskaidrintų vandenį.

 

LYDEKOS bei ŠAMAI. Jei norima atsikratyti smulkių nepageidautinų žuvų, kad geriau galėtų augti naujai įsigytos stambesnės – reikės lydekų arba šamų. Abi žuvys yra plėšrios, tad suės mažesnes žuveles, kurios dažnai būna senesniuose tvenkiniuose. Deja, lydekos griebia net ir savo dydžio žuvis. Tad ne visada išvengiami ir nepageidautini  nuostoliai.

Ypač šiam vaidmeniui tinka europinis šamas, kuris pirmiausiai suės varlytes, buožgalvius, smulkiausias nereikalingas žuvytes ir tik kai jų nebeliks, puls stambesnę auką.

 

 

LYNAI bei KAROSAI. Jei esate patenkinti savo tvenkiniu ir norite jam skirti kuo mažiau laiko – lynai ir  karosai tokioms sąlygoms tinka geriausiai. Bet kartu su karosais nepavyks užauginti  kitų žuvų, nes karosų prisidaugins labai daug ir visoms žuvims vandens telkinyje taps ankšta – trūks maisto ir deguonies. Lynas, nors labai lėtai auga, nekeičia ekosistemos,  minta natūraliu maistu ir pakankamai gerai peržiemoja.

 

ERŠKETAI. Dabar labai populiarūs eršketai neatlaiko karpių ir kai kurių kitų žuvų konkurencijos, bet neblogai dera su amūrais ir plačiakakčiais.

 

VAIVORYKŠTINIAI UPĖTAKIAI. Turint tvenkinį su pratekančiu šaltu vandeniu, galima bandyti auginti vaivorykštinius upėtakius.

 

EUROPINIAI UNGURIAI. Turite problemų su dyglėmis? Šioje situacijoje jums pagelbės europiniai unguriai. Tik neapsirikite ir nepirkite mažų (iki 200g) unguriukų, nes įsigysite tik ungurių patinus, kurie pas jus tvenkinyje daugiau neaugs ir metų bėgyje iš tvenkinio tiesiog išliauš. Tad nusprendę įsigyti šių sanitarų, pirkite tik didesnius nei 300g unguriukus – čia tikrai bus patelės, kurios jūsų tvenkinyje puikiai atliks sanitaro vaidmenį kelis metus bei užaugs iki kilogramo ar net daugiau.


KARPIO-KAROSO HIBRIDAI. Nenorite karpių, nes bijote drumsto vandens ir irstančių krantų? Mes siūlome jums puikų “pakaitalą” – karpio-karoso hibridą. Tai natūraliai gamtoje sutinkama rūšis, kuri yra puikiausia karpio ir sidabrinio karoso gerųjų savybių derinys. Ši žuvis iš karpio paveldėjo augimo tempą ir dydį, o skonio savybes, atsparumą deguonies trūkumui ir ligoms iš karoso.

 

lt_LTLietuvių kalba