Lietuvoje specialūs žuvų pašarai yra brangūs, maždaug 1-4€/kg. Toks maistas būtinas, kai norima auginti egzotiškesnes žuvis, tokias, kaip eršketai, upėtakiai. Patartina rinktis tik geriausių gamintojų produkciją, kad jie būtų tinkamai subalansuoti ir netrūktų jokių būtinų medžiagų. 

Karpiams siūlome rinktis paprastesnį, bet tikrai neprastesnį ekologišką pašarą. Geriausiai tam tinka įvairūs grūdai: kviečių, miežių, rugių. Taip pat ir saldieji lubinai. Galima juos maišyti. Negalima maitinti žirniais ar pupomis.

Apie maisto kiekį mums dažnai tenka klientui pateikti pavyzdį susijusį su karpių maitinimu: jei nusipirkote 10kg karpių – reikia 5% jų kūno masės kiekio pašaro dienai, tai yra 10kg žuvies reikia 0,5kg grūdų.

Tokiu maistu nereikia šerti kiekvieną dieną, kaip specialiais mišiniais, užtenka kelis kartus per savaitę. Jei temperatūra nėra aukštesnė nei 20 laipsnių šilumos, jie nesurūgsta 3–4  dienas. Jei tvenkinys yra 3–4 arų, užtenka įsmeigti 4 kuoliukus pora metrų nuo kranto, metro gylyje ir ant jų užpilti grūdų. Tikrinimui naudojamas samtelis, panašus į tą, kuriuo gaudomi drugeliai. Jei po dviejų dienų grūdų nelieka – žuviai maisto pakankamai, jei lieka po keturių – maisto yra per daug. O karpis tokia žuvis, kuri sudrumsčia vandenį tik tada, kai yra alkana. Amūrai ėda žolę, bet neatsisako ir  tų pačių grūdų. Plačiakakčiai filtruoja vandenį, tad neėda jokio kito maisto papildomai. Lynai yra tos žuvys, kurios minta tuo, kas lieka po kitų žuvų.

lt_LTLietuvių kalba