Išlaužo žuvis | Naudinga žinoti
Gyva žuvis bei jos produktai.
tvenkinių įžuvinimas, pramoginė žvejyba, žuvų produktai, gyva žuvis, karpiai, lynai, karosai, plačiakakčiai, žuvų pašarai, firminė žuvies parduotuvė, kaune, išlauže
15804
page-template-default,page,page-id-15804,wp-custom-logo,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Naudinga žinoti

Karpio – karoso hibridas – efektyviausia pagalba norintiems neuždumblėjusio tvenkinio

Didelę patirtį  žuvų auginime turintis AB “Išlaužo žuvis” direktorius D. Svirskis dalinasi savo patirtimi, kuri padės Jums turėti dar švaresnį vandens telkinį.  Savo ūkyje jau penktus metus veisia, augina šią Lietuvoje naują žuvų rūšį, kuri išsprendė tvenkinių uždumblėjimo problemą. Įsitikinę savo praktika AB “Išlaužo žuvis” siūlo karpio-karoso hibridą. Tai natūraliai gamtoje sutinkama rūšis, kuri yra puikiausias karpio ir sidabrinio karoso gerųjų savybių derinys. Ši žuvis iš karpio paveldėjo augimo tempą ir dydį, o skonio savybes, atsparumą deguonies trūkumui ir ligoms iš karoso. Šie hibridai yra puikus mėgėjiškos žūklės objektas kaip ir karpis, tačiau skirtingai nei karpis neknisa dumblo, bei neardo tvenkinio krantų, vandens telkinys išlieka nedrumstas. Misdamas detritu ( viskuo kas nukrenta ant dugno), neleidžia tvenkinyje formuotis dumblui. Pati geriausia savybė yra ta, kad suėsdama beveik viską, kas nusėda ant dugno, ji tvenkinį apsaugo nuo uždumblėjimo. Kitos detritu  mintančios žuvys kaip  lynas ir karosas, šį darbą daro kur kas mažiau efektyviai. Atradę šią puikią formulę, kaip turėti švarų tvenkinį galime pasiūlyti patobulintą polikultūros variantą: amūras, plačiakaktis, karpio-karoso hibridas ir europinis šamas.
Amūras misdamas žole apsaugo nuo  tvenkinio užžėlimo, tuo tarpu plačiakaktis išvalo vandenį. Šioms žuvims dirbant savo darbą dalis organikos vis tiek nusėda ant dugno, o karpio-karoso hibridas būtent ir minta šia organika, nusiurbdamas ją nuo dugno. Europinis šamas padeda atsiginti nuo varlių, buožgalvių ir jeigu yra kitų menkaverčių žuvų tvenkinyje. Norintys žuvis  auginti gausiau, jas šerti, žvejoti, galima kartu  su karpiais įleisti papildomai karpio-karoso hibridų. Taip penktadaliu galima padidinti natūralų vandens telkinio produktyvumą ir išlaikyti neuždumblėjusį vandens telkinį.

1a. tvenkiniui siūlome tokią dvimečių žuvų polikultūrą:  2kg karpių, 1kg karpio-karoso hibridų, 2kg plačiakakčių hibridų, 1kg  baltųjų amūrų ir 05-1kg europonių šamų. Taip įžuvinus vandens telkinyje nesusidarys dumblo sluoksnis.

DSC_1151-Copy-600x500

Nuotraukoje iš viršaus žemyn: karpis, karpio – karoso hibridas, karosas.